Spacer Ziołowy z Warsztatami

z Dzikiej Kosmetyki

O Wydarzeniu

Zapraszam serdecznie na pierwszy tak poważny projekt warsztatów. Wydarzenie odbędzie się na pograniczu Warszawy, nad malowniczą Rzeką Świder, w zacisznym miejscu. Na miejsce można dojechać komunikacją miejską z Warszawy.

Zabiorę was na wędrówkę w celu poznania dzikich mniej lub bardziej roślin i opowiem o możliwościach wykorzystania ich kosmetycznie, spożywczo i leczniczo. Podczas spaceru nauczycie się dostrzegać dzikie istoty świata roślin i rozróżniać im podobne rośliny.

Po spacerze urządzimy przerwę z dzikimi, ziołowymi napitkami, pożywną ciepłą wiedźmią strawą (zupa lub leczo warzywne), a także stołem zastawionym świeżymi owocami.

Po chwili odpoczynku zasiądziemy do części teoretyczno – praktycznej, którą nazywam „Rozmowy z Ziołami”Kto z tymi ziołami rozmawia – pytacie? Tak samo ja, jak i każdy zielarze uczy się rozmawiać z ziołami, chcę was zatem nauczyć jak z nimi rozmawiać, jak się z nimi obchodzić, kiedy je zbierać, jak suszyć i jak przetwarzać, by mieć z nich pożytek zarówno pod względem kosmetycznym jak i spożywczym.

Ukręcimy ziołową sól, pokażę wam jak możecie ukręcić swoje miody, lub cukry ziołowe,
Przygotujemy maceraty olejowe z zebranych roślin, a w między czasie nastawimy magiczny kociołek, w którym będzie ważyć się HYDROLAT, czyli inaczej mówiąc – woda kwiatowa.

Każdy z uczestników wyjdzie z solą ziołową, którą będzie mógł użytkować spożywczo, lub kosmetycznie i z takimż maceratem olejowym oraz 100ml hydrolatu, który wspólnie przygotujemy, będzie powstawał na naszych oczach.

+ Zaopatrzę was również w plik notatek odnośnie przetwarzania roślin.

Link do wydarzenia na Facebooku.

Lokalizacja

Otwock pod Warszawą

Warsztaty odbędą się w Otwocku pod Warszawą, w zaciszu malowniczych terenów zielonych nad rzeką Świder.

czas trwania

01.08.2020, godz. 13:00 – 19:30

4-5 godzin (w tym przerwa)

Po warsztatach zachęcam do dalszych rozmów z ziołami i z Merci 🙂

Koszt

250 zł od osoby*

Zawierają się w tym: surowce i produkty, które zabieracie ze sobą w ładnych opakowaniach; poczęstunek na miejscu i masa wiedzy.

*Zapisy na warsztaty

Inwestycja w siebie na tych warsztatach to 250zł.
Rezerwację miejsca gwarantuje zaliczka w wysokości 50zł wpłacona do 23. lipca 2020. UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

Prowadząca

Karolina Merci Mercedes

„Od 5 lat zajmuję się tworzeniem naturalnych, rzemieślniczych produktów do pielęgnacji ciała. Od kilku lat studiuje naukę ziołolecznictwa, od roku pod okiem najlepszego doktora specjalisty fitoterapii H. Różańskiego na Uniwersytecie w Krośnie. Tworzy Merci Nature – Cuda Natury, gdzie dzieli się swoimi produktami do holistycznej pielęgnacji ciała. Dodatkowo od roku prowadzi cykl warsztatów „Zróbmy sobie chemię gospodarczą”, na których można poznać podstawy wprowadzenia do domu bezpiecznych dla środowiska detergentów oraz stworzyć m.in. aromatyczne sole do kąpieli. Zajmuje się także olejkami DoTerra – najlepszej, certyfikowanej jakości – które będzie można przetestować na warsztacie 7/12.”

Pin It on Pinterest

Koszyk

Cart is empty

Suma
zł0.00
UŻYJ
0